Fisheye Obiektyw 3 w 1 Hykker. Nakładany jako klips na dowolny smartfon, tablet daje całkiem ciekawe rezultaty. Można dzięki takiemu zestawowi rozszerzyć zakres fotografowanego obszaru.

W skład zestawu wchodzą obiektyw rybie oko (180º, fisheye), szerokokątny (0.65x) i makro (10x). Przy czym do uzyskania obiektywu szerokokątnego dokręca się do niego obiektyw makro. Obiektywy wykonane są z aluminium i szkła. Do umieszczenia obiektywu przed właściwym obiektywem urządzenia (np. telefon, tablet) służy specjalny plastikowy klips. Zdjęcie całego zestawu na dole strony.

 

Mi najbardziej spodobał się fisheye,  który daje zupełnie inne spojrzenie na fotografowane obiekty. Ma on swoje wady np. problemy z ostrością na brzegach kadru i aberracje chromatyczne. Jednak ze względu na niską cenę (niecałe 30zł) i sporo zabawy może to być wybaczone.

Obiektyw szerokokątnym z moich obserwacji najmniej wpływa na jakość zdjęcia. Pojawiają się tylko niewielkie nieostrości na brzegach kadru.
Obiektyw makro działa trochę jak lupa i występują bardzo duże aberracje chromatyczne.

Ostatnie trzy zdjęcia przedstawiają dla porównania: bez nałożonego dodatkowego obiektywu, z obiektywem szerokokątnym, z obiektywem rybie oko.

Prezentowane zdjęcia to efekt spaceru po osiedlu i wyjazdu do Doliny Będkowskiej.
Zdjęcia były w niewielki sposób korygowane w Lightroomie.

Obiektywy do smartfona fisheye makro